Wiadomości

Od 13.01.2020 – II Nabór wniosków Programu „Mój prąd”

W ramach II naboru, tak jak dotychczas, będzie można uzyskać dofinansowanie w kwocie 5.000,00 zł brutto

W ramach II naboru, tak jak dotychczas, będzie można uzyskać dofinansowanie w kwocie 5.000,00 zł brutto na instalacje fotowoltaiczne opłacone i podłączone do sieci. Wszyscy Wnioskodawcy, którzy nie zdążyli złożyć wniosku do 20.12.2019 r. (zakończenie I naboru) lub zrealizują inwestycję po tym terminie, będą mogli składać wnioski do NFOŚiGW od dnia 13.01.2020 r.

Coraz bardziej rozkręca się rządowy fundusz dotacji do panelów fotowoltaicznych programu „Mój prąd”. Do 09.12.2019 r. roku czyli od 103 dni obowiązywania programu „Mój prąd” Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zatwierdził dokładnie 11.172 wniosków o zwrot dotacji w kwocie 5.000,00 zł do każdej wybudowanej mikroinstalacji fotowoltaicznej.

Wypłacono dotychczas ponad 40 milionów zł dla beneficjentów programu. Przypomnijmy ze program rządowy ma promować instalacje fotowoltaiczne od 2 kW do 10 kW, i ma trwać 5 lat, finansując w Polsce tym sposobem budowę instalacji fotowoltaicznych w 200 tys. gospodarstw mieszkalnych. W tej chwili w  takim tempie składania wniosków o zwrot dotacji przez beneficjentów, program może zakończyć nie za 5 lat ale już za 3 lata. 

Poniżej przedstawiamy zestawienie programu dofinasowania mikroinstalacji fotowoltaicznej przedstawionej przez NFOŚiGW na dzień 09.12.2019 r.


 
Można śmiało powiedzieć że w tym przypadku trzeba się pośpieszyć jeśli chodzi decyzje w   wybudowaniu i zainstalowaniu mikroinstalacji fotowoltaicznej na swoje potrzeby. Pamiętajmy, że po zainstalowaniu i podłączeniu instalacji fotowoltaicznej, sami produkujemy prąd na własne potrzeby a płacimy tylko dla dostawcy energii elektrycznej opłatę abonamentową i opłatę sieciową stałą, która może wynosić w zależności od indywidulanego rachunku około 20,00 zł miesięcznie.

Pamiętajmy, zakup instalacji fotowoltaicznej to nie kosz tylko inwestycja, która przy dzisiejszych cenach prądu non stop podwyższanych, może zwrócić się nam już w okresie 4 lat.

Zachęcamy do kontaktu z naszym przedstawicielem specjalistą ds. Fotowoltaiki tel. 600 02 42 65 z firmy Hymon jednej z największych firm z branży OZE w celu konsultacji przy wyborze i zakupie instalacji fotowoltaicznej.    

Więcej informacji o programie „Mój prąd”  oraz przykładowe wyliczenia na naszej stronie www.ekoenergia24.eu          

Źródło: www.nfosigw.gov.pl
Foto. www.nfosigw.gov.pl

anuluj

Wyszukiwanie zaawansowane