Wybrane eko-realizacje

MIDI

Pracownia Architektoniczna MIDI

Jesteśmy młodą dynamicznie rozwijającą się pracownią architektoniczną. Przygotowujemy dokumentację projektową w zakresie projektów budowlanych, wykonawczych, studiów koncepcyjnych, projektów wnętrz. Współpracujemy z zespołem branżystów, zapewniając kompleksową opiekę nad inwestycjami naszych klientów.

Specjalizujemy się w projektach domów energooszczędnych i pasywnych, także dofinansowywanych przez NFOSIGW.

Prowadzimy doradztwo w zakresie projektowania budynków pasywnych, energooszczędnych, kierowane pod adresem innych pracowni architektonicznych.

Prowadzimy doradztwo w zakresie projektowania budynków pasywnych, energooszczędnych, kierowane pod adresem innych pracowni architektonicznych.

Rewitalizacja. Naszą pasją jest odkrywanie dla naszych klientów i przywracanie do życia niekiedy niedocenianych przez rynek pereł architektury, obiektów o dużej wartości architektonicznej a zarazem z realnymi perspektywami wykorzystania na cele mieszkaniowe lub komercyjne. Zajmujemy się rewitalizacją obiektów o różnej skali: od poddaszy do zaadoptowania po opuszczone dworce kolejowe i budynki post-industrialne.

Przed wyborem konkretnego obiektu szczegółowo badamy jego stan techniczny, a także architektoniczny, urbanistyczny i kulturowy potencjał otoczenia, aby walory samego obiektu łączyły się z zaletami perspektywicznej lokalizacji. Mamy również doświadczenie we współpracy z konserwatorami zabytków oraz skutecznym godzeniu interesów inwestora z poszanowaniem przepisów prawa obowiązujących dla obiektów objętych różnym stopniem ochrony.

Nasze dotychczasowe doświadczenia udowadniają, że rewitalizacja cennej architektury nie zawsze wymaga zaangażowania ogromnych środków finansowych. Doskonałym przykładem szybkiego zwiększenia wartości obiektu dzięki działaniom w ograniczonym zakresie jest zaprojektowana przez naszą pracownie i wykonana pod jej nadzorem rewitalizacja elewacji kamienicy na Dolnym Mieście w Gdańsku.

 

Źródło: MIDI Architekci
Fot. MIDI Architekci

Galeria:

anuluj

Wyszukiwanie zaawansowane