Aktualności

Program dla domu Mój Prąd 5.000 zł dofinansowania

Zainstaluj własną instalację fotowoltaiczną - odbierz 5.000,00 zł i ciesz się własnym prądem

 

Program dla domu "Mój Prąd" 5.000 zł dofinansowania - zwrotu do
instalacji fotowoltaicznej


Mój Prąd to nowy program rządowy skierowany do gospodarstw domowych. Każda osoba fizyczna, która zainwestuje w instalację fotowoltaiczną, otrzyma dotację w wysokości do 50% kosztów kwalifikowanych, lecz maksymalnie 5.000 zł na jedną elektrownię-instalację słoneczną. Zwrot otrzymuje się z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska po zakończeniu inwestycji.   

  
Kiedy rozpoczął się program "Mój Prąd"?

Program "Mój Prąd" wspierający rozwój mikroinstalacji fotowoltaicznych wystartował 23 lipca 2019 roku jako program rządowy. Rząd zarezerwował na ten cel 1 mld zł w ciągu 5 lat.

Ogłaszaniem i naborem wniosków o dofinansowanie instalacji fotowoltaicznej w ramach programu "Mój Prąd" zajmuje się Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.  

Pierwszy nabór o dofinansowanie - zwrot za uruchomione mikroinstalacje został uruchomiony w okresie od 23 lipca 2019 do 20 grudnia 2019 roku.


 II NABÓR OD 13.01.2020 - DO 18.12.2020 
więc nie zwlekaj i umów się z doradcą firmy Hymon - 600 024 265 Lidera rynku fotowoltaicznego w Polsce od 2011 roku.

Kto jest objęty programem "Mój Prąd"?

Program skierowany jest dla osób fizycznych, którzy są właścicielami gospodarstw domowych i chcą produkować energię elektryczną na własne potrzeby. Programem objęte są elektrownie słoneczne o mocy od 2 kW do 10 kW.

Dofinansowanie otrzymają właściciele mikroinstalacji, które zostały uruchomione w konkretnym okresie naboru ogłoszonym przez NFOŚiGW. Poszczególne okresy będziemy publikowali na naszej stronie internetowej.  

Wymagane dokumenty do NFOŚiGW do złożenia przez właściciela:

* Faktura końcowa montażu instalacji fotowoltaicznej w raz z opisem "Zgłoszona  do programu Twój Prąd"
Podpisane oświadczenie od Operatora Systemu Dystrybucyjnego dawny Zakład Energetyczny, przez osobę dokonującą wymiany licznika na dwukierunkowy.
* Wniosek on-line: Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej


"Mój Prąd" ile wyniesie dopłata - dofinasowanie?

Wysokość dotacji nie może być wyższa niż 50% kosztów kwalifikowanych całej instalacji fotowoltaicznej, maksymalnie można otrzymać 5.000 zł zwrotu za inwestycję.

Jeśli ubiegamy się o wsparcie w programie "Czyste powietrze", to nasza instalacja fotowoltaiczna zgłoszona do tego programu nie może skorzystać ze wsparcia w programie "Mój Prąd". 

Dofinansowanie  uzyskane w ramach programu "Mój Prąd" nie podlega opodatkowaniu. Informacja podatkowa na stronie www.podatki.gov.pl

           
                Przykładowa wycena instalacji domowej - rozliczenia?

* każda wycena instalacji fotowoltaicznej jest obliczana indywidulanie.

Dom o powierzchni około 120 m2, w którym rodzina zużywa rocznie ok. 1.900 kWh elektrycznej, a opłaty za zużycie energii elektrycznej (bez opłat stałych na rachunku) wynoszą rocznie około 1.400 zł. Z opłatami stałymi rachunek miesięczny około 220,00 zł.

Proponujemy w takim przypadku domową elektrownię fotowoltaiczną firmy Hymon o mocy  2,2 kW, generującą około 2.000 kWh energii elektrycznej rocznie.

Instalacja będzie składa się z około 6 szt. modułów monokrystalicznych typu  Reneled, o mocy 360  Wp każdy. Cena takiej przykładowej instalacji to kwota z montażem około 11.000,00 zł (8% vat) brutto.

Jeśli rozliczymy dofinansowanie to koszt tej przykładowej instalacji wyniesie:

11.000,00 zł – 5.000 zł = 6.000,00 zł

Dodatkowo klient może uzyskać zwrot z podatku za rok podatkowy. W rozliczeniu PIT za rok 2020, każdy podatnik może odliczyć sobie 18% lub 32% w zależności od swojego progu podatkowego. Należy w rozliczeniu podatkowym uwzględnić wartość inwestycji, pomniejszoną o wartość dofinansowania uzyskanego w ramach programu „Mój Prąd”, czyli:

6.000,00 zł x 18% = 1.080,00 zł.

Sumując wszystkie możliwe ulgi i dofinansowania, Klient instaluje sobie własną elektrownię fotowoltaiczną wartą 11.000 zł, a realnie koszt jakie ponosi to 4.920 zł.

Zapraszamy do kontaktu z przedstawicielem handlowym firmy Hymon: 600 024 265 lub na adres d.mosakowski@hymon.pl

Źródło: www.hymon.pl
Foto. www.hymon.pl / FB

anuluj

Wyszukiwanie zaawansowane