Zielona strona wypoczynku 2013-10-08 14:57:05

Istnieje kilka istotnych aspektów, które decydują o wyborze miejsca wypoczynku. Oprócz ceny, jakości usług czy pięknych krajobrazów coraz większe znaczenie ma ekologia. Goście doceniają działania proekologiczne, takie jak oszczędzanie energii elektrycznej czy wody. Natomiast hotele coraz chętniej inwestują w rozwiązania przyjazne dla środowiska.

Duże ośrodki wypoczynkowe, sanatoria czy hotele bardzo często w swoich działaniach dbają o środowisko naturalne. Takie nastawienie jest jak najbardziej zbieżne z oczekiwaniami gości. Świadczy o tym fakt, że eko-hotele, cieszące się powszechnym uznaniem, znajdziemy w prawie każdym dużym mieście na świecie.

Obiekty tego typu stawiają w swojej działalności na kilka ekologicznych aspektów: segregują odpady, także te niebezpieczne, jak żarówki, baterie, sprzęt elektroniczny, zbierają surowce do ponownego przetworzenia, takie jak szkło i papier, a także wprowadzają systemy oszczędzania energii elektrycznej. Niektóre – jak Malinowy Dwór – idą o krok dalej i dbają nie tylko o środowisko, ale także zdrowie swoich Klientów. Obiekt doprowadził bowiem wodę źródlaną do wszystkich pokoi hotelowych. Teraz goście mogą czerpać ją bezpośrednio z kranu. Ponadto basen hotelowy został zasolony solanką ciechocińską, co sprawiło, że woda w zbiorniku jest mniej chlorowana.

Wybierając ekologiczny obiekt na weekendowy lub dłuższy pobyt, powinniśmy kierować się także innymi środowiskowymi aspektami. Aby móc w pełni zregenerować siły warto zwrócić uwagę na walory przyrodnicze w miejscu naszego odpoczynku. Nie bez znaczenia jest bowiem rześkie, górskie powietrze, możliwość obcowania z przyrodą, a także infrastruktura pozwalająca na uprawianie różnorodnych form aktywności – jazdy na rowerze, nordic walking, biegów czy narciarstwa.  Malinowy Dwór, leżący w samym sercu Gór Izerskich, to nie tylko miejsce przyjazne proekologicznym gościom, ale też pozwalające w szczególny sposób zadbać o swoje zdrowie i pełną regenerację organizmu

Więcej informacji na stronie: http://www.malinowehotele.pl

Źródło: www.38pr.pl

anuluj

Wyszukiwanie zaawansowane