Turystyczne eko-naczynia 2013-06-18 14:14:45

Świadomość ochrony środowiska jest coraz większa, nie tylko z powodu zmian zachodzących w przyrodzie, ale także z czerpania z niej prawdziwych i naturalnych bogactw, które wykorzystujemy na co dzień.

Otręby pszenne - kto ich nie zna, bogate w wysoką zawartość błonnika, posiadają wiele cennych witamin oraz soli mineralnych takich jak cynk , selen, chrom będące bardzo ważnym składnikiem pokarmowym każdej diety.
Otręby to produkt, który powstaje w przemiału ziaren zbóż najczęściej z pszenicy i owsa. Z każdego wykonanego finalnego produktu, które konsumujemy, powstaje wiele elementów  nie nadających się do spożycia.

Galeria zdjęć

Jest sposób, aby takie produkty w tym przypadku otręby pszenne można  było wykorzystać ponownie. Firma Biotrem jako jedyna w Polsce jest producentem biodegradowalnych i jednorazowych naczyń z otrąb pszennych konsumpcyjnych. Otręby, które są wykorzystywane do produkcji naczyń Biotrem są ubocznym produktem w procesie pozyskiwania cennej mąki, nie wymagają dodatkowego przetworzenia, co jest bardzo ważne w kontekście oszczędności energii produkcyjnej. Dzięki wieloletnim badaniom nad procesem powstawania naczyń z otrąb, pozwoliło to na wypracowanie takiej technologii, która zapewnia produkty najwyższej jakości, posiadającej atest PZH oraz podlegający prawnej ochronie patentowej.

To jest także budowanie naszej nowej świadomości na takie eko- wyroby, które w 100 % są naturalne nie generujące zwiększenia odpadów komunalnych, gdyż w naturalny sposób wracają do ekosystemu (ulegające całkowitej biodegradacji) nie powodując żadnych uszczerbków dla środowiska, a po wyrzuceniu stanowią naturalny kompost jak i pokarm dla zwierząt.
Jest to bardzo ciekawa oferta nie tylko dla obiektów turystycznych i gastronomicznych, ale także instytucji promujących aktywny wypoczynek takich jak między innymi nowo budowanych Eko-Marin na Mazurach. Taki talerz naturalnie biodegradowalny pasuje świetnie do środowiska żeglarskiego. Podczas rejsu nie trzeba go myć, wyrzucać do kosza w przeciwieństwie do innych naczyń jednorazowych nie ugina się pod ciężarem i nie parzy rąk.  Wystarczy po spożyciu posiłku wyrzucić do wody a stanie się on naturalnym pokarmem dla środowiska wodnego.
 

•    Naczynia Biotrem są w 100 % naturalne, a otręby to naturalny produkt uboczny w procesie tworzenia mąki
•    Stosowanie naczyń Biotrem nie zagraża naturalnemu środowisku
•    Proces produkcji Biotrem jest całkowicie zgodny z proekologicznymi kanonami
•    Dzięki naczyniom Biotrem oszczędzamy wodę – jest to nowoczesna świadomość
•    Biotrem jest alternatywą zarówno dla tradycyjnych, plastikowych jak i papierowych naczyń
•    Naczynia Biotrem po użyciu idealnie nadają się do kompostowania lub można ich użyć jako pokarm dla zwierząt
•    Naczynia Biotrem ulegają całkowitej biodegradacji i w sposób naturalny wracają do ekosystemu
•    Podane na naczyniach Biotrem gorące posiłki nie parzą rąk, a naczynia nie uginają się

Redakcja Eko-mazurymariny
Fot. www.biotrem.pl                

 

anuluj

Wyszukiwanie zaawansowane