Podgrzewacz wody z pompą ciepła – ekologia do zawieszenia 2013-10-29 08:28:19

Wiszące podgrzewacze wody NUOS oraz NUOS EVO to idealna propozycja dla osób poszukujących najtańszych sposobów pozyskiwania energii cieplnej. Ich kompaktowe rozmiary w znacznym stopniu ułatwiają instalację wewnątrz lub częściowo na zewnątrz budynku (wersja Split).

Wystarczy zamontować urządzenie na ścianie, uzyskując szerokie możliwości rozbudowy instalacji, niezależnie od miejsca, którym dysponujemy. Dodatkowo, w modelach NUOS EVO oraz SPLIT występuje osobny moduł wentylatora i sprężarki, montowany na ścianie zewnętrznej, co pozwala na cichą pracę urządzenia.

Podgrzewacze Nuos to doskonałe połączenie zalet pompy ciepła typu powietrze-woda i energooszczędnego podgrzewacza. Przy temperaturze od -7° C urządzenia te wykorzystują do podgrzania wody darmową energię przetworzoną z powietrza. Energia elektryczna potrzebna jest tu jedynie do zasilenia kompresora i wentylatora. W niższych temperaturach podgrzewacze NUOS wykorzystują wbudowaną grzałkę elektryczną, działając w trybie podgrzewacza elektrycznego.

W ofercie Ariston Thermo dostępne są wiszące modele NUOS o pojemności 80, 100 i 120 litrów,  NUOS EVO o pojemności 80 i 110, NUOS EVO SPLIT o pojemności 80 i 110 litrów oraz największa pojemnościowo wisząca wersja podgrzewacza – NUOS EVO SPLIT na 200 litrów. Wszystkie posiadają wygodne w użytkowaniu funkcje m.in. Eco/Green, pozwalającą na pracę wyłącznie w trybie pompy, co daje nam maksymalne oszczędności, czy funkcję Boost, umożliwiająca podgrzanie wody w krótkim czasie do maksymalnej możliwej temperatury 65°C. Efektywność ich pracy potwierdzają wskaźniki, pokazujące mniejsze zużycie energii nawet do 70% (w porównaniu z podgrzewaczami elektrycznymi tej samej pojemności).

Podgrzewacze NUOS dostępne są już od 4057,77 zł brutto.

Źródło: Portal prasowy
Fot. Portal prasowy

anuluj

Wyszukiwanie zaawansowane