Nowe butelki PET z zużytych 2013-09-09 13:09:44

Na targach PETpoint 2013, które mają miejsce w Monachium, w dniach od 16 do 20 września 2013, S+S Separation and Sorting Technology GmbH (hala B3, stoisko 302) zaprezentuje szeroką gamę produktów: Systemy sortowania do recyklingu zużytych opakowań PET oraz indukcyjne separatory metali, które są stosowane na przykład w produkcji preform i nakrętek PET metodą wtryskową. Największą atrakcją targów jest system oczyszczania FLAKE PURIFIER do sortowania płatków PET.

System oczyszczania FLAKE PURIFIER został po raz pierwszy zaprezentowany publiczności na targach PETpoint 2009 i od tamtej pory jest szeorko stosowany przez firmy recyklingowe PET na całym świecie. System, oparty na koncepcji modułowej, może składać się z do trzech czujników do wykrywania zanieczyszczeń. Oprócz czujników metali i kolorów system FLAKE PURIFIER oferuje także wysokiej jakości moduł do wykrywania substancji obcych, w tym różnego rodzaju tworzywa sztucznego. Z płatków PET można usunąć, na przykład cząstki PCV lub organiczne tworzywa sztuczne, takie jak PLA, które w przeciwnym wypadku przyczyniłyby się znacznie do obniżenia jakości materiału pochodzącego z recyklingu lub nawet mogłyby uniemożliwić wysokiej jakości recykling. Dzięki inteligentnemu połączeniu czujnika obrazu z czujnikiem kolorów system pozwala zidentyfikować nieprawidłowe kolory, nawet przy najmniejszych różnicach w odcieniach kolorystycznych. Czujniki indukcyjne wykrywają cząstki metali. Wydmuchiwarka, która jest dostosowana do applikacji zapewnia niezawodną i skuteczną (niska utrata dobrego materiału, zmniejszenie zapotrzebowania na sprężone powietrze) separację niepożądanych cząstek.

System FLAKE PURIFIER charakteryzuje zwarta modułowa konstrukcja i wysoka sprawność energetyczna, ponieważ na przykład nie wymaga odrębnego systemu chłodzenia. W przypadku zmiany zadań sortowania, systemy tylko z jednym czujnikiem mogą być w każdej chwili wymienione na bardziej zaawansowane systemy. Podsumowując, system sortowania jest opłacalnym rozwiązaniem, które gwarantuje wysokiej jakości spożywczej surowce z recyklingu.

Michael Perl, kierownik działu do spraw sortowania w S+S, przedstawia opinię w zakresie produktów S+S na targach PETpoint 2013: "Poza głównym punktem programu, czyli recyklingiem PET prezentujemy również systemy zapewniania jakości w produkcji PET. Mocną stroną S+S jest zapewnianie kompleksowych i zaawansowanych technicznie rozwiązań kontroli i separacji, zarówno dla klientów w zakresie produkcji i przetwórstwa tworzyw sztucznych, jak również dla firm zajmujących się recyklingiem."

Do tworzenia nowych butelek z zużytych butelek PET, pochodzące z recyklingu butelki PET muszą być jakości spożywczej. System S+S FLAKE PURIFIER oddziela zanieczyszczenia – metale, odbarwione cząstki, niepożądane rodzaje tworzyw – z płatków PET.

Źródło: PressOffice.pl
Fot. PressOffice.pl


 

 

 

anuluj

Wyszukiwanie zaawansowane