Dom inteligentny, czyli jaki? 2014-12-30 09:36:42

Dom inteligentny to budynek, w którym wszystkie instalacje, w tym m.in. oświetlenie, instalacja grzewcza, czujniki, okna i drzwi czy multimedia, zostały połączone w jeden inteligentny system.

System ten jest dostosowany do indywidualnych potrzeb i preferencji mieszkańców danego domu, co istotnie zwiększa komfort codziennego życia.

I. Etapy realizacji domu inteligentnego

Konsultacje wstępne

Pierwszą fazą projektowania i budowy domu inteligentnego są wstępne konsultacje, których celem jest ustalenie oczekiwań i potrzeb Klienta. Zastosowane rozwiązania muszą bowiem odpowiadać stylowi życia danej rodziny.

Przygotowywanie projektów

Dalej następuje stworzenie projektu, który będzie odpowiadał wymaganiom i oczekiwaniom rodziny. Niezbędne jest dopasowanie możliwość i rodzaju instalacji, które będą idealnie dostosowane do ich potrzeb.

Odpowiedni montaż

Kolejną kwestią jest inteligentny montaż, który zapewni rodzinie komfort i bezpieczeństwo. Konieczny jest tu dokładny nadzór nad każdym etapem prac, dzięki czemu realizacja końcowa jest na najwyższym poziomie.

Zaprogramowanie instalacji

Następnie należy zaprogramować i uruchomić zamontowane instalacje. W tym momencie również niezwykle istotne jest dostosowanie się do indywidualnych preferencji przyszłych mieszkańców domu inteligentnego.

II. Zalety domu inteligentnego

Dom inteligentny to szereg zróżnicowanych korzyści. Inteligentne instalacje zapewniają przede wszystkim:

Bezpieczeństwo, które wynika z tego, iż sterowanie wszystkim instalacjami, znajdującymi się w budynku, jest możliwe poprzez komputer czy też telefon. Dzięki temu właściciel dokładnie wie, co dzieje się w jego domu,

Komfort, wynikający z faktu, iż dom inteligentny jest dostosowany do indywidualnych potrzeb jego mieszkańców, przez co zapewnia komfort jego użytkowania,

Oszczędność to kolejny atut domów inteligentnych. Dom inteligentny umożliwia bowiem optymalne zarządzanie energią elektryczną i cieplną. Systemy inteligentne pozwalają na zużycie światła, ciepła i energii na odpowiednim poziomie.

Inteligentny dom daje więc niemalże nieograniczone możliwości zarządzania wszystkimi zainstalowanymi systemami. Idealnie dopasowują się one do stylu życiu rodziny, dzięki czemu zapewniają komfort codziennego życia.

Źródło: Centrum PR

 

 

anuluj

Wyszukiwanie zaawansowane