Czy można oszczędzić na budowie domu? 2016-02-08 15:05:42

Zastanawiasz się, jak obniżyć koszty budowy domu? Jednym z rozwiązań jest wybór gotowego projektu domu. Dowiedz się, co jeszcze możesz zrobić, żeby zoptymalizować wydatki.

Budowa domu krok po kroku wbrew pozorom nie musi zrujnować Twojego budżetu. Przestawiamy 5 sposobów na tanie budowanie:

1.      Gotowy projekt domu

Wybór odpowiedniego projektu domu jednorodzinnego to klucz do sukcesu i ekonomicznej budowy. W porównaniu do tych wykonywanych na indywidualne zamówienie gotowe projekty domów są dużo tańsze, a przy tym eleganckie i nowoczesne.

– Nasza pracownia oferuje ponad 600 gotowych projektów domów, a wśród nich funkcjonalne i ekonomiczne domy tanie w budowie. Inwestorzy, którym zależy na ograniczeniu kosztów, powinni zwrócić uwagę zwłaszcza na projekty domów parterowych –  mówi Tomasz Flak z pracowni Dobre Domy Flak & Abramowicz.

2.      Prosta bryła i dach

Wybór projektu domu o prostej bryle z ograniczoną ilością detali architektonicznych i ozdobnych elementów to ekonomiczne rozwiązanie. Pamiętaj też o dachu, którego budowa należy do najdroższych procesów w całym procesie stawiania domu od A do Z. Prosty dach – bez wielu skosów i spadków – położysz szybko, a przy okazji nie poniesiesz wysokich kosztów.

3.      Niewielka powierzchnia

Im większy dom, tym jego budowa jest kosztowniejsza, podobnie jak przyszła eksploatacja. Jeśli zdecydujesz się na niewielką, ale dopasowaną do swoich potrzeb inwestycję, będziesz potrzebować mniejszej, a więc tańszej działki.

Szukasz sposobu na dom tani w budowie? Obejrzyj ekonomiczne projekty tutaj.

4.      Zrezygnuj z piwnicy

Budowa piwnicy pochłania znaczne koszty. Do zakupu materiałów musisz doliczyć także wydatki na izolację przed wilgocią i utratą ciepła.

5.      Metoda gospodarcza

Możesz skorzystać z usług wykonawcy lub wykonać samodzielnie niektóre prace na budowie. Oczywiście pod warunkiem, że masz odpowiednie umiejętności. Oszczędzasz nie tylko na robociźnie, lecz także kontrolujesz jakość i postęp prac. 

Źródło: Centrum PR

anuluj

Wyszukiwanie zaawansowane