Bliski kontakt z naturą 2013-06-19 14:12:01

Gospodarstwo Agroturystyczne Milejewko wyszło już dawno poza ramy typowego gospodarstwa. Teraz to w zasadzie prężna instytucja, oferująca szeroki wachlarz usług i atrakcji.

Zacznijmy może od lokalizacji. Milejewko administracyjnie jest częścią Milejewa, a to z kolei znajduje się przy trasie 504 z Elbląga do Fromborka. Czyli innymi słowy – Wysoczyzna Elbląska. Gospodarstwo może więc służyć za świetną bazę wypadową do wspomnianych miejscowości, jak również do Tolkmicka, Kadyn, Suchacza oraz ogólnie do eksploracji Wysoczyzny Elbląskiej i wybrzeży Zalewu Wiślanego.

Ale można też nigdzie się nie ruszać i korzystać wyłącznie z atrakcji samego Milejewka, których z pewnością nie zabraknie. Wizytówką gospodarstwa są konie. Lokatorami tutejszej stajni są zarówno wierzchowce, jak też konie zaprzęgowe oraz kuce. Tym samym można skorzystać z okazji i wziąć kilka lekcji jeździectwa, a dla bardziej zaawansowanych istnieje możliwość zwiedzania okolicy w siodle. Natomiast na wszystkich, którzy nie czują powołania do jazdy wierzchem, czekają przejażdzki bryczką. Lokalny zwierzyniec uzupełniają kozy, owce, koty, pies i... bociany, które są tu już od lat traktowane na równi z pozostałymi domownikami.
 

Galeria zdjęć

Sam pensjonat posiada 5 pokoi z łazienkami (łącznie 15 miejsc) oraz dodatkowo drewniany domek z 8 miejscami i pole campingowe z zapleczem sanitarnym i podłączeniem do prądu. Zarówno sala kominkowa, mogąca pomieścić do 35 osób, jak również przeszklona wiata grillowa, obliczona na 50 osób, stanowią doskonałe zaplecze do organizacji imprez grupowych, a skoro już o nich mowa...

Milejewko posiada własną ofertę adresowaną do szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz przedszkoli. Są to propozycje jedno- lub kilkudniowych zajęć edukacyjno-rekreacyjnych, w programie których jest jazda konna, przejażdżki bryczkami, pogadanki i wykłady o zwierzętach, wyprawy piesze, połączone z fotografią i zagadnieniami z kartografii, szaleństwa na wyczynowym placu zabaw, przejażdżki quadami oraz obowiązkowe ognisko (ewentualnie grill).

Prawdopodobnie i tak nie udało nam się przekazać wszystkiego, więc proponujemy doczytać całej reszty na stronie: www.milejewko.pl

Źródło: Redakcja eko-Polska
Fot. Gospodarstwo Agroturystyczne Milejewko

anuluj

Wyszukiwanie zaawansowane